Hoşgeldiniz

Kastamonu Üniversitesi Bozkurt Meslek Yüksekokulunda ilk olarak El Sanatları Bölümü altında Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı açılmıştır. Bunu takiben 2013-2014 yılında öğrenci alarak eğitime başlayan Yüksek Okulumuz Eğitim yelpazesini genişletmek amacıyla bünyesinde Elektronik ve Otomasyon Bölümünü ve bu bölümün altında Elektronik Haberleşme Programını,  Finans,  Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünü ve bu bölümün altında Bankacılık ve Sigortacılık programını, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümünü ve bu bölümün altında Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programını, Yabancı Diller ve Kültürler Bölümünün altında Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı Grafik Tasarım Bölümünü ve El Sanatları Bölümünün altında Seramik, Cam ve Çinicilik Programını kurmuştur.

Öğrenci Dağılımımız

İtfaiyecilik
İngilizce
Elektronik
Kuyumculuk

Misyonumuz

Evrensel değerlerle milli değerleri birlikte özümseyen, çağımızda ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilere sahip, sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda teorik ve uygulamalı eğitim almış, alanında her türlü bilimsel, sosyal ve ihtiyaca uygun üretim yapabilen, araştırmacı, girişimci,  mesleğine ve yeteneklerini geliştirmeye kendisini adamış, tercih edilen nitelikli mesleki-teknik bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, bölgesel ve milli sorunlara sahip çıkacak bilinçli öğrenciler yetiştirmektir. İlimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan, üniversite / sanayi / toplum işbirliğini ve geliştirici faaliyetleri sağlamada ulusal ve uluslararası platformda tanınan saygın ve lider bir meslek yüksekokulu olmaktır.

Çalışma Arkadaşlarımız